Lasery

Smrkové kolečko průměr 35mm
Smrkové kolečko průměr 35mm
Nerez tl. 2mm průměr 34mm
Nerez tl. 2mm průměr 34mm

Laser, technologie která si  v krátké době podmanila svět. Není snad odvětví, kde by se neuplatnil. Vojenské zařízení, těžký průmysl, neurochirurgie, elektronika, estetická medicína a v neposlední řadě i grafika a design.

U nás dostal první CO2 laser svou příležitost při řezání grafických motivů z PMMA (plexi). V krátké době jsme začali i gravírovat text i obrázky.

Tuto technologii stále rozvíjíme, v současnosti můžeme gravírovat a řezat předmět do velikosti 500x700mm. Samozřejmě je tady omezení v typu materiálu. CO2 laser řeže nekovové materiály jako např. plexi, dřevo, PE a krom toho umí gravírovat i sklo a eloxovaný hliník. Dají se s ním velmi rychle vyrobit třeba i razítka.

A co kovový materiál? Tady bohužel CO2 laser neuspěje. Sice existují různé přípravky, které se paprskem nataví na materiál, ale výsledek není úplně OK.

Na kov funguje Fiber laser, ale pouze na gravírování. Na řezání materiálu mu chybí výkon a další přidružené technologie. Náš fiber má pracovní plochu 200x200mm, je schopen zpracovávat i rotační součástky a umí QR i Čárové kódy. Průměr paprsku je pouhá setina milimetru a tak i písmo vysoké 1mm je naprosto precizní.

Fiber laserem jde gravírovat ocel, nerez, zlato a stříbro, hůř mosaz, prakticky nejde měď. Opět perfektně jdou tmavé umělé hmoty a sklo. Je dobré  před výrobou jednotlivé materiály vyzkoušet.